Moje emocje

Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska w Poznaniu zaprasza na warsztaty:

MOJE EMOCJE

moje_emocje

Warsztaty skierowane są do osób, które interesują się samopoznaniem i pragną pełniejszego wglądu w przeżywane emocje i nastroje.

Zapraszamy, jeżeli:

  • masz ochotę lepiej poznać samego siebie,
  • chcesz lepiej uświadamiać sobie przeżywane emocje, zrozumieć mechanizmy ich powstawania i poznać proste, konkretne i skuteczne sposoby radzenia sobie z nimi,
  • potrzebujesz chwili dla siebie,
  • chcesz w przyjaznej atmosferze ciekawie i inspirująco spędzić czas.

Na warsztatach wykorzystujemy techniki pochodzące z podejścia poznawczo-behawioralnego oraz arteterapii.

Projekt bez tytułu (53)

Program:

1. WSTYD

 

Dziecko uczy się wstydzić zanim jeszcze potrafi mówić. Dlatego bardzo trudno jest określić, czym jest wstyd. Jest on jedną z tych zdrowych, ludzkich mocy, które w pewnych okolicznościach przeradzają się w ciężką chorobę duszy.
(J. Bradshaw).

Odpowiemy sobie na pytania: czym jest wstyd, jak łączy się z żalem, poczuciem winy, nieśmiałością? W czym wstyd nam pomaga, w czym przeszkadza? Dowiemy się, jak radzić sobie ze wstydem, między innymi za pomocą korektywnych doświadczeń i medytacji.

2. POCZUCIE WINY

 

Poczucie winy to stan emocjonalny powstający na skutek zrobienia czegoś niezgodnego z naszym sumieniem. Nie zawsze jednak wiąże się ono z rzeczywistą winą. Rodzina jest środowiskiem, w którym kształtuje się zarówno zdrowe, jak i niezdrowe poczucie winy. Na warsztacie przyjrzymysię również perfekcjonizmowi, naszemu stosunkowi do popełniania błędów, będziemy także pracować w oparciu o teorię ról rodzinnych.

3. ZŁOŚĆ

 

Jak się gniewać, to się gniewać – stwierdziła mała Mi, obierając ziemniaka zębami – Trzeba czasem być złym, każde najmniejsze stworzenie ma prawo być złe. Ale Tatuś gniewa się nie tak, jak trzeba. Nic nie wydmuchuje z siebie, tylko wciąga do środka.
(Tove Jannson, „Muminki”)

Podczas warsztatu wspólnie zastanowimy się nad tym, czym jest złość, jaki jest mechanizm jej powstawania, do czego jest nam potrzebna, jak ją przeżywać, wyrażać i jak sobie z nią radzić. Poznamy ciekawe i konstruktywne metody doraźnego rozładowywania napięcia powstającego na skutek doświadczania złości. Zajmiemy się również złością na głębszym poziomie – będziemy mieli okazję popracować z myślami i zniekształceniami poznawczymi towarzyszącymi złości, zajmiemy się także procesem wybaczania.

4. SMUTEK

 

Ogarnął mnie smutek przed daleką drogą. Czy to nie prawda, że taki smutek jest czymś naturalnym, nawet wtedy, kiedy człowiek wie, że u kresu tej drogi czeka go szczęście?
(Michaił Bułhakow, „Mistrz i Małgorzata”)

Na zajęciach zajmiemy się smutkiem na różne sposoby – m. in. zastanowimy się, czy jest coś dobrego w smutku i jakie inne subtelne odczucia się z nim łączą. Nauczymy się kilku sposobów radzenia sobie ze smutkiem, mających na celu eksplorację i zmianę hamujących nas przekonań oraz blokowanie i rozpraszanie negatywnych myśli, a także metody skierowane na zmianę naszego zachowania, naszego sposobu działania: eksperyment behawioralny oraz planowanie aktywności.

5. LĘK

 

Warsztat odpowie nam na pytania: w jakich sytuacjach odczuwamy strach i lęk, jakie są rodzaje lęku i mechanizmy jego powstawania i podtrzymywania, jak konstruktywnie wykorzystać niepokój. Uczestnicy nauczą się prostej metody rozwiązywania problemów związanych z lękiem, a także będą mieli okazję popracować z napięciem gromadzącym się w ciele. Osoby, które wezmą udział w warsztacie, będą mogły doświadczyć także oczyszczającego, wzmacniającego efektu wizualizacji korygującej lękowe przeżycia.

Można uczestniczyć we wszystkich warsztatach lub tylko w wybranych / wybranym.

Miejsce: ul. Byczyńska 7, Poznań
Prowadzą: trenerzy Pracowni Kreska – psychologowie, psychoterapeuci, pedagodzy

Indywidualne szkolenie trwa 5 godzin (po 1 godzinie na każdy z 5 tematów; można też wybrać tylko część tematów), koszt 1 godziny: 150-200zł (w zależności od terapeuty).

Zapisy:
biuro@pracowniakreska.com
tel: 518 847 434

lista warsztatów