Techniki arteterapeutyczne w pracy psychologa i pedagoga

Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska w Poznaniu zaprasza na szkolenie: TECHNIKI ARTETERAPEUTYCZNE W PRACY PSYCHOLOGA I PEDAGOGA

techniki_arteterapeutyczne

18 lutego 2018 (niedziela), g. 10.00-19.00 (z godzinną przerwą obiadową)

Zapraszamy:

  • psychologów, pedagogów,
  • studentów psychologii, pedagogiki i kierunków pokrewnych,
  • osoby zawodowo niezwiązane z psychologią i pedagogiką, zainteresowane rozwojem osobistym.

Słowo „arteterapia” pochodzi od dwóch greckich słów: ars – sztuka i therapeia – troszczenie się, pomoc, zajmowanie się czymś, obserwowanie. Wykorzystujemy ją jako formę rozwoju osobistego poprzez doświadczanie procesu tworzenia, a także poprzez rozmowę i wspólne nadawanie znaczenia pracy, która powstała w czasie zajęć.

Osoba podejmująca arteterapię nie musi posiadać uzdolnień artystycznych – nie skupiamy się w tej formie pracy na walorach estetycznych.

Techniki arteterapeutyczne można z powodzeniem wykorzystywać, prowadząc warsztaty / treningi psychoedukacyjne i rozwojowe, grupy socjoterapeutyczne, a także podczas indywidualnej pracy z klientem/uczniem/podopiecznym. Odpowiednio dopasowane do potrzeb, sprawdzą się w każdej grupie wiekowej, od małych dzieci aż do seniorów; można za ich pomocą osiągnąć wiele różnorodnych celów, takich jak głębsze samopoznanie, wzrost poczucia własnej wartości, wzrost poczucia własnej skuteczności, lepsze radzenie sobie ze stresem i emocjami, rozwijanie kreatywności, zdobywanie umiejętności relaksacji czy budowania dających satysfakcję relacji interpersonalnych.

Program szkolenia:

 

1. Samopoznanie

g. 10.00-12.00
Podczas warsztatu zostaną przedstawione zastosowania arteterapii w różnych grupach docelowych, ćwiczenia wprowadzające – służące integracji grupy oraz ćwiczenia dające pełniejszy wgląd we własną osobowość.

2. Poczucie własnej wartości

g. 12.00-14.00
Na tych zajęciach skupimy się na technikach, które pomagają odkrywać nasze mocne strony, nasze umiejętności, talenty, to, co sprawia nam radość, to, z czego jesteśmy dumni, które pozwalają nam w twórczy sposób rozmawiać o naszych sukcesach.

3. Smaki i zapachy w arteterapii

g. 15.00-17.00
Co mówią nam te dwa zmysły, które często lekceważymy, które wydają nam się znacznie mniej ważne niż wzrok czy słuch? Podczas warsztatu spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania: Co zmienia się, kiedy kierujemy swoją uważność na smak i zapach? Jakie są smaki i zapachy mojego życia?

4. Pamiętnik artystyczny

g. 17.00-19.00
Poznamy metodę pracy z własną biografią, ze wspomnieniami, pozwalającą spojrzeć na swoją przeszłość z miejsca, w którym teraz jesteśmy, a także nauczymy się, jak wykorzystywać pamiętnik artystyczny w codziennej pracy.

Można uczestniczyć w całym szkoleniu lub tylko w wybranych / wybranej 2-godzinnej części.

Miejsce: ul. Marcelińska 62b/23, Poznań
Prowadzą: trenerzy Pracowni Kreska – psychologowie, psychoterapeuci, pedagodzy

Cena całego szkolenia: 140 zł
Cena jednej 2-godzinnej części: 40 zł

Cena obejmuje:

  • uczestnictwo w szkoleniu,
  • materiały plastyczne potrzebne do zajęć,
  • zaświadczenie o udziale w szkoleniu,
  • kawę, herbatę, wodę, drobny poczęstunek,
  • liczne, ciekawe materiały zawierające gotowe ćwiczenia do wykorzystania w pracy.

Dla osób, którym nie odpowiada termin lub wolą pracować indywidualnie, mamy możliwość indywidualnego szkolenia z tego tematu.
Indywidualne szkolenie trwa 2 godziny, koszt szkolenia to 240 zł.

Zapisy:
biuro@pracowniakreska.com
tel: 518 847 434

Dla osób, które nie mogą wziąć udziału w szkoleniu, mamy możliwość zakupu materiałów szkoleniowych w cenie 10 zł / 1 szkolenie (czyli 40 zł / cykl 4 szkoleń). Materiały wysyłamy mailowo, zaraz po wpłynięciu wpłaty na nasze konto. Zapraszamy do kontaktu: biuro@pracowniakreska.com

lista warsztatów