Leczenie depresji, nerwicy i traumy – rodzaje terapii

Chcesz zrozumieć procesy myślowe i emocjonalne, zachodzące w Twojej głowie i sercu? Szukasz skutecznej metody na zmianę dysfunkcyjnych zachowań, które negatywnie wpływają na Twoje życie prywatne lub zawodowe? Zmagasz się z depresją, traumą, lękiem lub atakami paniki? Nie jesteś sam!

Sprawdź, jakie korzyści może dać Ci terapia indywidualna! Poznań jest siedzibą Pracowni Rozwoju Osobistego Kreska – zespołu doświadczonych psychologów, psychoterapeutów i pedagogów, którzy wspierają osoby z różnorodnymi problemami w powrocie do szczęśliwego życia za pomocą sesji terapeutycznychprogramów rozwojowych oraz warsztatów, z wykorzystaniem terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii EMDR.

terapii EMDR przeczytasz tutaj:

https://emdr.org.pl/o-emdr/

Specjalności ekspertów Pracowni Kreska Poznań to m. in.:

 • terapia traumy,
 • leczenie depresji,
 • leczenie nerwicy,
 • leczenie ataków paniki,
 • leczenie lęku.

Naucz się rozpoznawać swoje emocje i radzić sobie z nimi na co dzień, nie tylko w trudnych sytuacjach. Rozwój osobisty to praca nad wieloma obszarami Twojego życia. Równowaga w sferach: mentalnej, emocjonalnej, społecznej, duchowej i fizycznej to pierwszy krok do zdrowego i szczęśliwego życia.

 

Leczenie depresji – Poznań 

Co to jest depresja? Jak rozpoznać objawy depresji? Na czym polega leczenie depresji? Jeśli zmagasz się z przewlekłym złym samopoczuciem, przygnębieniem, ogromnym smutkiem, brakiem energii do życia, nie czekaj na cud – przejmij stery i weź zdrowie we własne ręce! Według WHO depresja – jako szczególny rodzaj zaburzeń nastroju i emocji – jest czwartym najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie. Może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku i płci. Leczenie depresji Poznań – terapia indywidualna w Pracowni Rozwoju Osobistego Kreska – to Twój ratunek! Umów się na pierwszą wizytę konsultacyjną, aby wspólnie z psychologiem znaleźć receptę na zdrowie.

pracowniakreskadłoń

 

 

 

 

 

Leczenie nerwicy – Poznań

Co to jest nerwica? Jak rozpoznać objawy nerwicy? Na czym polega leczenie nerwicy? Jeśli zmagasz się z zaburzeniami nerwicowymi lub stanami lękowymi, które mogą mieć bardzo różne objawy, pierwszym krokiem do wyzdrowienia jest uświadomienie sobie powagi problemu i zgłoszenie się po pomoc.

Poznaj rodzaje zaburzeń nerwicowych, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zidentyfikować swoje objawy:
 • zaburzenia lękowe w postaci fobii,
 • zaburzenia lękowe z napadami lęku panicznego,
 • lęk uogólniony,
 • zaburzenia depresyjne i lękowe mieszane,
 • zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (nerwica natręctw),
 • zaburzenia stresowe pourazowe (PTSD),
 • zaburzenia somatyczne, prowadzące do hipochondrii,
 • neurastenia,
 • zespół depersonalizacji-derealizacji.

Leczenie nerwicy Poznań, leczenie lęku Poznań, leczenie ataków paniki Poznań – odpowiedzią na Twoje problemy jest terapia indywidualna w Pracowni Rozwoju Osobistego Kreska. Umów się na pierwszą konsultację, aby znaleźć optymalne metody powrotu do zdrowego i szczęśliwego życia!

 

Terapia traumy – Poznań

Co to jest trauma? Jak rozpoznać objawy traumy? Na czym polega terapia traumy? Jeśli zmagasz się z problemami, które powstały w wyniku gwałtownego i wyjątkowo przykrego przeżycia, związanego z zagrożeniem życia (Twojego lub innej osoby), prawdopodobnie odczuwasz traumę.

Trauma jest typem urazu psychicznego, który prowadzi do trwałej zmiany w psychicznym funkcjonowaniu człowieka. Zastanawiasz się, dlaczego konkretne wspomnienie nabiera traumatycznego charakteru? W trudnej, obciążającej emocjonalnie sytuacji, po katastrofie lub napadzie, informacje pozostają w ciele migdałowatym mózgu. Przeżywasz więc przykre doświadczenie, mając je stale przed oczami, jednak nie potrafisz o nim mówić, ze względu na brak emocjonalnego uporządkowania. 
Terapia traumy Poznań – to indywidualne sesje terapeutyczne z doświadczonym psychoterapeutą w Pracowni Rozwoju Osobistego Kreska. Znajdź sposób na pozbycie się lęku, przerażenia i usystematyzowanie wspomnień o traumatycznym przeżyciu, za pomocą metody leczenia, zwanej terapią EMDR.