Paweł Nyczak

Paweł Nyczakpsychoterapeuta, pracuje z osobami dorosłymi

Udzielam pomocy psychologicznej i prowadzę psychoterapię indywidualną. Integruję psychoterapię humanistyczną Gestalt z terapią poznawczo-behawioralną, praktyką uważności (mindfulness) i elementami terapii schematówProponuję Tobie konkretne metody, dostosowane bezpośrednio do Twoich trudności.

Metody poznawczo-behawioralne pozwalają w szybki sposób reagować na trudności i prowadzą do zniwelowania objawów. Terapia Gestalt daje możliwość pogłębionej pracy. Te dwa podejścia poprzez swoją odmienność mogą się dobrze wzajemnie uzupełniać.

Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt ukończyłem dwuletni, podyplomowy program „Pomoc Psychologiczna Gestalt w Praktyce Zawodowej”, który jest częścią całościowego, czteroletniego szkolenia. Doskonalę swoje umiejętności na etapie klinicznym w akredytowanej przez European Association for Gestalt Therapy, Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie. Jestem psychoterapeutą w procesie szkolenia do certyfikatu EAGT.

Ukończyłem roczną Podyplomową Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Osób Dorosłych w CTPB w Warszawie.

Od 20 lat praktykuję medytację opartą na uważności (mindfulness). Współtworzyłem grupę praktykującą medytację w Poznaniu. Przytomność wynikającą z tej praktyki traktuję jako ważną wartość w pracy terapeutycznej.

Dzięki naszym spotkaniom możesz zyskać poszerzenie świadomości we wszystkich wymiarach funkcjonowania: przeżywaniu emocji, myśleniu, własnych odczuciach z ciała, relacjach z innymi ludźmi oraz integrację tych aspektów. To z kolei przekłada się na ustępowanie dolegliwości. Wizyty przebiegają w bezpiecznych warunkach relacji terapeutycznej opartej na zaufaniu, wzajemnym szacunku i autentycznym kontakcie dwóch osób. Świadomość i całościowe doświadczanie siebie pomogą Ci w wychodzeniu poza utrwalone schematy oraz dadzą możliwość korzystania w pełni z własnego potencjału.

Korzystam z doświadczeń zdobytych podczas szkoleń, treningów i warsztatów prowadzonych przez trenerów różnych nurtów terapeutycznych, nauczycieli praktyki uważności oraz innych technik wspierających rozwój człowieka u autorytetów i praktyków tych dziedzin.

Czerpiąc z mojego doświadczenia i wiedzy, oferuję pomoc psychologiczną między innymi w obszarach trudności emocjonalnych (przeżywania lęku, napięcia, stresu, przygnębienia, depresji, dolegliwości psychosomatycznych), trudności w relacjach z innymi, przeżywania kryzysów życiowych. Zapraszam także osoby, które doświadczają konfliktów emocjonalnych, są zainteresowane poznawaniem siebie, poszerzaniem świadomości i rozwojem osobistym.

W celu zachowania należytych standardów pracy regularnie korzystam z superwizji u certyfikowanych superwizorów oraz stale rozwijam się zawodowo podczas różnego rodzaju szkoleń, warsztatów i konferencji.

Wybrane szkolenia, kursy i treningi:

 • Wielkopolska Szkoła Psychoterapii Gestalt – I etap czteroletniego szkolenia, Program dwuletni, ok. 400 godzin
 • Szkoła Psychoterapii Gestalt w Warszawie – II etap, Program Kliniczny, obecnie
 • Podyplomowa Szkoła Terapii Poznawczo-Behawioralnej Osób Dorosłych – Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie
  (Wywiad i formułowanie przypadku w terapii poznawczo-behawioralnej, Identyfikowanie, weryfikowanie i modyfikowanie negatywnych automatycznych myśli, Identyfikowanie, weryfikowanie i modyfikowanie dysfunkcyjnych założeń, Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń odżywiania, Terapia poznawczo-behawioralna stresu pourazowego, Terapia poznawczo-behawioralna w chorobach somatycznych i psychosomatycznych, Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych i hipochondrii, Terapia poznawczo-behawioralna dla niskiej samooceny, Lęk paniczny z i bez agorafobii w terapii poznawczo-behawioralnej, Terapia poznawczo-behawioralna depresji i myśli samobójczych, Wprowadzenie do Terapii Schematów, Techniki diagnozy i pracy w Terapii Schematów), 216 godzin.
 • Konferencje Trzeciej Fali Terapii Behawioralnych
 • Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń lękowych i depresyjnych
 • Elastyczna ekspozycja przy zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym (OCD) i pokrewnych problemach – Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT) – Patricia Zurita
 • Konceptualizacja przypadku i planowanie interwencji w Terapii Akceptacji i Zaangażowania – Timothy Gordon
 • Bezsenność – jak sobie z nią poradzić
 • Diagnoza i terapia narcystycznego zaburzenia osobowości
 • Między kryzysem a zaburzeniem psychicznym – jak zrozumieć różnice i relacje między nimi
 • Terapia Schematu w pracy z osobami dotkniętymi parentyfikacją w dzieciństwie
 • Gdy nadmiar kontroli to problem
 • Zaburzenia psychosomatyczne a objawy ze strony układu pokarmowego
 • Praca z Ciałem w Procesie Psychoterapii w Podejściu Gestalt – całościowe szkolenie, WSPG
 • Terapia Akceptacji i Zaangażowania w pracy z osobami uzależnionymi
 • Terapia Schematów w leczeniu zaburzenia osobowości typu borderline
 • Trening interpersonalny oraz Trening terapeutyczny – Wielkopolska Szkoła Psychoterapii Gestalt, 100 godzin
 • Ośmiotygodniowy trening uważności (mindfulness) – Warszawa
 • Grupa Otwarcia oraz Treningi Zaawansowane – Laboratorium Psychoedukacji – Warszawa, 200 godzin

ZnanyLekarz.pl Paweł Nyczak