Paweł Nyczak

 Paweł Nyczak

Paweł Nyczakpsychoterapeuta, pracuje z osobami dorosłymi

Udzielam pomocy psychologicznej i prowadzę psychoterapię indywidualną. Pracuję w podejściu zintegrowanym. Bazą jest psychoterapia humanistyczna Gestalt. Integruję również inne nurty: terapię poznawczo-behawioralną, praktykę uważności (mindfulness) oraz terapię akceptacji i zaangażowania (ACT). Proponuję Tobie konkretne metody, dostosowane bezpośrednio do Twoich trudności.

Metody poznawczo-behawioralne pozwalają w szybki sposób reagować na trudności i prowadzą do zniwelowania objawów. Terapia Gestalt daje możliwość pogłębionej pracy. Te dwa podejścia poprzez swoją odmienność mogą się dobrze wzajemnie uzupełniać.

Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt ukończyłem dwuletni, podyplomowy program „Pomoc Psychologiczna Gestalt w Praktyce Zawodowej”, który jest częścią całościowego, czteroletniego szkolenia. Doskonalę swoje umiejętności na etapie klinicznym w akredytowanej przez European Association for Gestalt Therapy, Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie. Jestem psychoterapeutą w procesie szkolenia do certyfikatu EAGT.

Swoje umiejętności podnoszę również w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie.

Od 20 lat praktykuję medytację opartą na uważności. Współtworzyłem grupę praktykującą medytację w Poznaniu. Przytomność wynikającą z tej praktyki traktuję jako ważną wartość w pracy terapeutycznej.

Dzięki naszym spotkaniom możesz zyskać poszerzenie świadomości we wszystkich wymiarach funkcjonowania: przeżywaniu emocji, myśleniu, własnych odczuciach z ciała, relacjach z innymi ludźmi oraz integrację tych aspektów. To z kolei przekłada się na ustępowanie dolegliwości. Wizyty przebiegają w bezpiecznych warunkach relacji terapeutycznej opartej na zaufaniu, wzajemnym szacunku i autentycznym kontakcie dwóch osób. Świadomość i całościowe doświadczanie siebie pomogą Ci w wychodzeniu poza utrwalone schematy oraz dadzą możliwość korzystania w pełni z własnego potencjału.

Korzystam z doświadczeń zdobytych podczas szkoleń, treningów i warsztatów prowadzonych przez trenerów różnych nurtów terapeutycznych. Rozwój swoich kompetencji zawdzięczam również m.in. Wojciechowi Eichelbergerowi – terapia integratywna, Krzysztofowi Klajsowi – terapia ericksonowska, Janowi Berezie – różne formy medytacji.

Czerpiąc z mojego doświadczenia i wiedzy, oferuję pomoc psychologiczną między innymi w obszarach trudności emocjonalnych (przeżywania lęku, napięcia, stresu, przygnębienia, depresji, dolegliwości psychosomatycznych), trudności w relacjach z innymi, przeżywania kryzysów życiowych. Zapraszam także osoby, które doświadczają konfliktów emocjonalnych, są zainteresowane poznawaniem siebie, poszerzaniem świadomości i rozwojem osobistym. Prowadzę również warsztaty ”Asertywność” w formie indywidualnej (3 do 5 spotkań po 60’).

W celu zachowania należytych standardów pracy regularnie korzystam z superwizji u certyfikowanych superwizorów oraz stale rozwijam się zawodowo podczas różnego rodzaju szkoleń, warsztatów i konferencji.

Wybrane szkolenia, kursy i treningi:

 • Wielkopolska Szkoła Psychoterapii Gestalt – I etap czteroletniego szkolenia, Program dwuletni, ok. 400 godzin
 • Szkoła Psychoterapii Gestalt w Warszawie – II etap, Program Kliniczny, obecnie
 • Podyplomowa Szkoła Terapii Poznawczo-Behawioralnej Osób Dorosłych – Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie, obecnie
 • Konferencje Trzeciej Fali Terapii Behawioralnych
 • Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń lękowych i depresyjnych
 • Elastyczna ekspozycja przy zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym (OCD) i pokrewnych problemach – Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT) – Patricia Zurita
 • Konceptualizacja przypadku i planowanie interwencji w Terapii Akceptacji i Zaangażowania – Timothy Gordon
 • Bezsenność – jak sobie z nią poradzić
 • Diagnoza i terapia narcystycznego zaburzenia osobowości
 • Między kryzysem a zaburzeniem psychicznym – jak zrozumieć różnice i relacje między nimi
 • Terapia Schematu w pracy z osobami dotkniętymi parentyfikacją w dzieciństwie
 • Gdy nadmiar kontroli to problem
 • Zaburzenia psychosomatyczne a objawy ze strony układu pokarmowego
 • Praca z Ciałem w Procesie Psychoterapii w Podejściu Gestalt – całościowe szkolenie, WSPG
 • Terapia Akceptacji i Zaangażowania w pracy z osobami uzależnionymi
 • Terapia Schematów w leczeniu zaburzenia osobowości typu borderline
 • Trening interpersonalny oraz Trening terapeutyczny – Wielkopolska Szkoła Psychoterapii Gestalt, 100 godzin
 • Ośmiotygodniowy trening uważności (mindfulness) – Warszawa
 • Grupa Otwarcia oraz Treningi Zaawansowane – Laboratorium Psychoedukacji – Warszawa, 200 godzin

Aby zapisać się na konsultację indywidualną:

Prześlij na adres biuro@pracowniakreska.com swoje imię, nazwisko, nr tel. oraz podaj dni i godziny, w których jesteś dyspozycyjna/y. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie zapisu wraz z propozycją terminu spotkania. Możesz zapisać się również telefonicznie poprzez nasz sekretariat: 518 847 434 

ZnanyLekarz.pl Paweł Nyczak