Poczucie własnej wartości

Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska w Poznaniu zaprasza na warsztaty: POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI

poczucie_wartosci

Program warsztatów:

1.WPROWADZENIE

Na pierwszych zajęciach dowiemy się, czym jest poczucie własnej wartości, z jakich części się ono składa i jak można oddziaływać na każdą z nich. Zastanowimy się, jakie problemy mogą wynikać z niskiego poczucia własnej wartości, oraz co może nam dać wiara w siebie i w swoje możliwości. Wykonamy również pracę związaną ze zwiększaniem motywacji do zmiany.

2.PRZYGOTOWANIE ZE STRONY CIAŁA

Umysł i ciało są ze sobą ściśle związane. Aby pracować nad poczuciem własnej wartości, niezbędne jest przygotowanie na tę pracę swojego ciała. Na warsztacie podejmiemy tematy takie jak: higiena snu, dieta a dobre samopoczucie, rodzaje wysiłku fizycznego, które mogą nam szczególnie pomóc.

3. MOJE WEWNĘTRZNE DZIECKO I

Podczas tego warsztatu będziemy poznawać często zapominany i niedoceniany obszar naszego Ja nazywany wewnętrznym dzieckiem. Dzięki jego ponownym odkryciu mamy szansę odzyskać to, co jako małym dzieciom przychodziło nam z łatwością: spontaniczność, radość z życia, ufność, niezachwianą wiarę w siebie i w swoje możliwości.

4. MOJE WEWNĘTRZNE DZIECKO II

Na zajęciach poznamy kolejne konkretne, skuteczne, a przy tym dające dużo radości i satysfakcji techniki pracy z metaforą swojego wewnętrznego dziecka.

5. PRZEKONANIA

Warsztat będzie poświęcony identyfikowaniu i modyfikowaniu przekonań dotyczących naszego poczucia własnej wartości. Niemal każdy z nas czasami zmaga się z negatywnymi myślami nie mającymi odzwierciedlenia w rzeczywistości; podczas tych zajęć poznamy techniki ich zatrzymywania oraz przekształcania.

6. KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW

Radzenie sobie z problemami to kolejny niezwykle ważny krok na drodze do poczucia własnej wartości. Część „problemów” jest wygenerowana przez nasze negatywne przekonania; czasem jednak na naszej drodze staje rzeczywisty problem. Podczas zajęć będziemy zastanawiać się, jak przyjąć istnienie problemu oraz jak tworzyć plan efektywnego działania w jego obliczu.

7. POZYTYWNE MYŚLENIE

Pozytywne myślenie i optymizm to skłonność do postrzegania otaczającego nas świata, siebie, innych ludzi i przyszłości w pozytywny sposób, do skupiania się na dobrych cechach, zaletach, możliwościach. Warsztat odpowie nam na pytania: Jak widzieć szklankę do połowy pełną, zamiast do połowy pustej? Czy optymizm nam służy? Czy optymizmu można się nauczyć? A jeżeli tak, to jak to zrobić?

8. JA W RÓŻOWYCH OKULARACH

Na tych zajęciach skupimy się na odkrywaniu naszych mocnych stron, naszych umiejętności, kompetencji, tego, co sprawia nam radość, tego, z czego jesteśmy dumni. Zwiększy to nasze poczucie własnej wartości i samoświadomość osobistych zasobów.

Można uczestniczyć we wszystkich warsztatach z danego cyklu lub tylko w wybranych/wybranym. Każdy warsztat stanowi odrębną całość.

Cena za cały warsztat: 360 zł
Cena pojedynczego, dwugodzinnego szkolenia: 60 zł

Jeśli jesteś zainteresowana/y tym tematem, skontaktuj się z nami – poinformujemy Cię, kiedy odbywa się kolejny warsztat.

W związku z dużą liczbą pytań informujemy, że szkolenie Poczucie własnej wartości prowadzimy również w formie indywidualnej.
Indywidualne szkolenie trwa 8 godzin (po 1 godzinie na każde z 8 zagadnień; można również wybrać tylko część z tych tematów i wtedy szkolenie będzie odpowiednio krótsze), koszt 1 godziny to 140 zł.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: karolina@pracowniakreska.com – prosimy o podanie imienia, nazwiska, nr tel., tytułu szkolenia oraz odpowiadających Państwu terminów (dni i godziny), w odpowiedzi prześlemy proponowany termin szkolenia.

Kontakt:
biuro@pracowniakreska.com
tel: 518 847 434

lista warsztatów