Szkolenie: Techniki pracy nad poprawą nastroju

Szkolenie: Techniki pracy nad poprawą nastroju

Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska w Poznaniu zaprasza na szkolenie:
TECHNIKI PRACY NAD POPRAWĄ NASTROJU

techniki_pracy_nastroj
Zapraszamy:

 • psychologów, pedagogów,
 • studentów psychologii, pedagogiki i kierunków pokrewnych,
 • osoby zawodowo niezwiązane z psychologią i pedagogiką, zainteresowane rozwojem osobistym.

Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz!
(M. Fisher)

To szkolenie jest dla Ciebie, jeżeli chcesz pomagać innym i/lub sobie w przezwyciężaniu:

 • poczucia pustki, samotności,
 • niskiego poczucia własnej wartości,
 • intensywnych, przeszkadzających w codziennym życiu emocji: złości, lęku, smutku, żalu, wstydu, poczucia winy,
 • wysokiego poziomu stresu,
 • braku motywacji i energii do pracy, nauki,
 • apatii, zmęczenia, znudzenia, poczucia bezsensu otaczającej rzeczywistości,
 • problemów somatycznych, takich jak np. bóle głowy, brzucha, pleców, napięcie, problemy ze snem, które mogą mieć przyczyny psychologiczne.

Podczas sześciu spotkań w kameralnej grupie, w ciepłej i zachęcającej do refleksji atmosferze, będziemy pracować nad świadomością i akceptacją siebie, nad relacjami, jakie budujemy, nad nazywaniem i wyrażaniem emocji, nad zmianą, jakiej potrzebujemy.

W czasie szkolenia krok po kroku zostaną przedstawione techniki podnoszące nastrój. Uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć ich na sobie, a także dowiedzieć się, w jaki sposób wykorzystywać je w pracy psychologicznej / pedagogicznej z klientem / pacjentem / uczniem.

Program szkolenia:

ENERGIA I MOTYWACJA

18.10.16 (wtorek), g. 18-20

Często w drodze do szczęścia na przeszkodzie stają nam brak energii, uczucie zmęczenia, niechęć do wysiłku. Podczas zajęć doświadczymy kilku sprawdzonych i powszechnie używanych w psychologii technik zwiększania swojego poziomu energii i motywacji do wykonania czekających nas zadań.

OPTYMIZM

25.10.16 (wtorek), g. 18-20

Optymizm to skłonność do postrzegania otaczającego nas świata, siebie, innych ludzi i przyszłości w pozytywny sposób, do skupiania się na dobrych cechach, zaletach, możliwościach. Warsztat odpowie nam na pytania: Jak widzieć szklankę do połowy pełną, zamiast do połowy pustej? Czy optymizm nam służy? Czy optymizmu można się nauczyć? A jeżeli tak, to jak to zrobić?

HARMONIA

8.11.16 (wtorek), g. 18-20

W dzisiejszym zabieganym świecie wielu z nas zadaje sobie pytanie, jak połączyć wszystkie sfery życia, jak dobrze wypełniać wszystkie role osobiste i zawodowe, które przyjmujemy. Podczas warsztatu będziemy pracować nad uzyskaniem harmonii i równowagi pomiędzy pracą, rodziną, czasem wolnym i innymi ważnymi dla nas obszarami.

SPOKÓJ

15.11.16 (wtorek), g. 18-20

Te zajęcia poświęcimy doświadczaniu relaksacji i medytacji – jako technik pozwalających nam w całkowicie naturalny i rozwijający naszą świadomość sposób odczuwać spokój, zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy.

FLOW

22.11.16 (wtorek), g. 18-20

Flow to termin tłumaczony na język polski jako przepływ, uskrzydlenie. Jest to moment, kiedy jesteśmy w pełni zaangażowani w wykonywanie jakiejś czynności, jesteśmy całym sobą w teraźniejszości, w trwającej właśnie chwili. Na zajęciach dowiemy się, dlaczego flow ma wpływ na globalne poczucie szczęścia, a także będziemy pracować nad zwiększaniem ilości optymalnych doświadczeń flow w naszym codziennym życiu.

SENS ŻYCIA

29.11.16 (wtorek), g. 18-20

Oprócz pragnienia doświadczania chwilowej przyjemności, ludzie – świadomie lub nie – dążą do nadawania swojemu życiu głębokiego sensu. Warsztat pomoże nam się zastanowić nad tym, jakie są nasze wartości i cele; będziemy również pracować nad odnalezieniem indywidualnego, niepowtarzalnego sensu swojego życia.

Można uczestniczyć we wszystkich szkoleniach lub tylko w wybranych / wybranym. Każde szkolenie stanowi odrębną całość.

Miejsce: ul. Łukaszewicza 5/2, Poznań
Prowadzi: Karolina Kasprzak-Tomys – psycholog, psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego

Cena całego szkolenia: 210 zł (płatne do 18.10.16)
Cena pojedynczego, 2-godzinnego szkolenia: 40 zł

Cena obejmuje:

 • uczestnictwo w szkoleniach,
 • materiały potrzebne do zajęć,
 • zaświadczenie o udziale w szkoleniach,
 • kawę, herbatę, wodę, drobny poczęstunek,
 • liczne, ciekawe materiały zawierające gotowe ćwiczenia do wykorzystania w pracy.

W związku z dużą liczbą pytań informujemy, że szkolenie „Szczęście. Techniki pracy nad poprawą nastroju” prowadzimy również w formie indywidualnej.
Indywidualne szkolenie trwa 6 godzin (po 1 godzinie na każde z 6 zagadnień; można również wybrać tylko część z tych tematów i wtedy szkolenie będzie odpowiednio krótsze), koszt 1 godziny to 100 zł.

Zapisy:
karolina@pracowniakreska.com (prosimy o podanie imienia, nazwiska, nr tel., tytułu szkolenia / szkoleń. Osoby chcące pracować indywidualnie prosimy o podanie odpowiadającego terminu oraz godziny – w odpowiedzi prześlemy proponowany termin szkolenia)
tel: 608 489 442

Dla osób, które nie mogą wziąć udziału w szkoleniu, mamy możliwość zakupu materiałów szkoleniowych w cenie 10 zł / 1 szkolenie (czyli 60 zł / cykl 6 szkoleń). Materiały wysyłamy mailowo, zaraz po wpłynięciu wpłaty na nasze konto. Zapraszamy do kontaktu: karolina@pracowniakreska.com