Warsztaty o miłości

Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska w Poznaniu zaprasza na warsztaty: WARSZTATY O MIŁOŚCI

warsztaty_o_milosci

„O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbuj zdefiniować kształt gruszki.”
(A. Sapkowski)

Dzięki warsztatom:

  • zyskasz przestrzeń i okazję do przyjrzenia się swojemu sposobowi przeżywania miłości i bliskości,
  • poznasz proste i skuteczne techniki budowania satysfakcjonujących i pełnych zrozumienia relacji z bliskimi osobami,
  • dowiesz się, jak radzić sobie z trudnościami w bliskich związkach,
  • doświadczysz wspierającej, szczerej, empatycznej relacji z grupą,
  • odpoczniesz, zrelaksujesz się w twórczy sposób.

Zapraszamy:

  • kobiety i mężczyzn,
  • osoby zainteresowane miłością i relacjami partnerskimi, jak i miłością i relacjami w ogóle,
  • osoby będące i niebędące aktualnie w związku.

Projekt bez tytułu (52)

Program:

1. RÓŻNE STYLE CHARAKTERU I

2. RÓŻNE STYLE CHARAKTERU II

Ludzie różnią się między sobą w wielu aspektach – jednym z najbardziej całościowych i najważniejszych z nich jest styl charakteru, czyli tendencja danej osoby do odczuwania określonych emocji i do pewnych zachowań oraz procesów myślowych. Podczas tych dwóch warsztatów porozmawiamy o rodzajach stylów i przyjrzymy się naszemu indywidualnemu stylowi, a także zastanowimy się, jak ta wiedza wpływa na rozumienie przez nas naszego sposobu doświadczania miłości oraz jakie korzyści i trudności mogą z niego wynikać.

3. SAMOTNOŚĆ

Samotność to naturalny stan emocjonalny, który od czasu do czasu staje się naszym udziałem, niezależnie od tego, czy jesteśmy w związku, czy czujemy się spełnieni w szeroko rozumianym życiu społecznym. Będziemy spoglądać na samotność poprzez pryzmat jej zalet i wad, odpowiemy sobie na pytania: czy moja samotność jest dla mnie korzystna? Czy potrzebuję zmiany? Dowiemy się także, jakie czynniki mogą stanąć na przeszkodzie do stworzenia związku partnerskiego.

4. BUDOWANIE RELACJI W ZWIĄZKU – KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY

Miłość i bliskość nie są czymś, co się nam „przydarza”; są wartościami, które cały czas budujemy i które wymagają od nas zaangażowania i pracy. Na warsztacie będziemy zgłębiać tajniki dobrego, aktywnego słuchania, sposoby konstruktywnego wyrażania emocji i zasady komunikacji bez przemocy Rosenberga, które w naturalny sposób wzbogacają i ułatwiają nasze życie oraz nasze związki.

5. BUDOWANIE RELACJI W ZWIĄZKU – ANALIZA TRANSAKCYJNA

Zajęcia będą poświęcone budowaniu miłości i dobrej komunikacji w związku za pomocą metod wywodzących się z analizy transakcyjnej. Poznamy jej podstawowe założenia, takie jak stany Ja, transakcje równoległe i skrzyżowane, pozycje psychologiczne, wybrane gry psychologiczne, i od razu przećwiczymy je w praktyce.

6. TWÓRCZE ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW W ZWIĄZKACH

Kreatywność i twórcze rozwiązywanie problemów to umiejętności przydające się niemal w każdym obszarze życia. Są bardzo ważne również w tworzeniu związków, w których często popadamy w różne błędne koła czy opieramy swoje działania na utartych schematach. Poznamy m. in. metodę sześciu kapeluszy De Bono, pomagającą w twórczy i wieloaspektowy sposób radzić sobie z trudnościami, które pojawiają się w każdym związku.

7. WDZIĘCZNOŚĆ A MIŁOŚĆ

Wdzięczność jest uczuciem blisko powiązanym z miłością i ze szczęściem – pobudzanie swojej wdzięczności i uznania dla siebie samego i dla innych osób może nam pomóc w pełniejszym odczuwaniu innych pozytywnych emocji i nastrojów. Na warsztacie nauczymy się metod pracy z wdzięcznością oraz doświadczymy wizualizacji oraz medytacji związanej z uznaniem i miłością.

Można uczestniczyć we wszystkich warsztatach lub tylko w wybranych / wybranym.

Jeśli jesteś zainteresowana/y tym tematem, skontaktuj się z nami – poinformujemy Cię, kiedy odbywa się kolejny warsztat.

Kontakt:
biuro@pracowniakreska.com
tel: 518 847 434

lista warsztatów