Zajęcia przygotowujące do szkoły

Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska w Poznaniu zaprasza na warsztaty: ZAJĘCIA PRZYGOTOWUJĄCE DO SZKOŁY

zajecia_przygot_do_szkoly

Wychodząc na przeciw państwa potrzebom i oczekiwaniom – Pracownia Kreska opracowała specjalną ofertę zajęć dla dzieci w wieku 4-7 lat przygotowującą do nauki w szkole.

Każde dziecko jest wyjątkowe. W trosce o zapewnienie odpowiedniego wsparcia w rozwoju, przyjęcie na nasze zajęcia poprzedzone jest spotkaniem z dzieckiem i rodzicem/rodzicami podczas którego poznajemy się wzajemnie, a także omawiamy potrzeby i oczekwiania. Warsztaty odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut. Zajęcia można rozpocząć w każdym momencie. Zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat (zajęcia odbywają się indywidulanie albo w małej grupie dzieci w zbliżonym wieku).

Projekt bez tytułu (49)

 

 

 

 

 

 

Cele zajęć:

  • wsparcie w kształtowaniu dojrzalości szkolnej (m.in. rozwój umiejętności przyswajania nowych pojęć i koncentracji, stymulowanie wytrwałości i radzenia sobie w trudnych sytuacjach, nauka wykonywania zadań wg poleceń i określonych zasad)
  • wspomaganie rozwóju koordynacji wzrokowo-ruchowej (m.in ćwiczenia usprawniające dłoń i palce przygotowujące do nauki pisania, przyjmowanie prawidłowej postawy siedzącej, wspomaganie motoryki małej i sprawności manualnej)
  • wspieranie rozwoju umiejętności szkolnych (m.in rozwój funkcji wzrokowych, słuchowych, językowych, koncentracji uwagi, trening pamięciowy, przygotowanie do nauki pisania i czytania)
  • nauka funkcjonowania w grupie i nawiązywania kontaktów społecznych (m.in kształtowanie postaw społecznych poprzez zabawę, stymulowanie rozwoju emocjonalnego, rozwój umięjętności wypowiadania się)

Koszt 1 warsztatu: 30 zł

Jeśli jesteś zainteresowana/y tym tematem, skontaktuj się z nami – poinformujemy Cię, kiedy odbywa się kolejny warsztat.

Zapisy:
biuro@pracowniakreska.com
(prosimy o przesłanie imienia, nazwiska dziecka/dzieci, nr. tel oraz odpowiadających Państwu terminów: dni i godzin).
tel: 518 847 434

lista warsztatów