Techniki arteterapeutyczne w pracy psychologa i pedagoga

Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska w Poznaniu zaprasza na szkolenie: TECHNIKI ARTETERAPEUTYCZNE W PRACY PSYCHOLOGA I PEDAGOGA

techniki_arteterapeutyczne

 

Zapraszamy:

  • psychologów, pedagogów,
  • studentów psychologii, pedagogiki i kierunków pokrewnych,
  • osoby zawodowo niezwiązane z psychologią i pedagogiką, zainteresowane rozwojem osobistym.

Słowo „arteterapia” pochodzi od dwóch greckich słów: ars – sztuka i therapeia – troszczenie się, pomoc, zajmowanie się czymś, obserwowanie. Wykorzystujemy ją jako formę rozwoju osobistego poprzez doświadczanie procesu tworzenia, a także poprzez rozmowę i wspólne nadawanie znaczenia pracy, która powstała w czasie zajęć.

Osoba podejmująca arteterapię nie musi posiadać uzdolnień artystycznych – nie skupiamy się w tej formie pracy na walorach estetycznych.

Techniki arteterapeutyczne można z powodzeniem wykorzystywać, prowadząc warsztaty / treningi psychoedukacyjne i rozwojowe, grupy socjoterapeutyczne, a także podczas indywidualnej pracy z klientem/uczniem/podopiecznym. Odpowiednio dopasowane do potrzeb, sprawdzą się w każdej grupie wiekowej, od małych dzieci aż do seniorów; można za ich pomocą osiągnąć wiele różnorodnych celów, takich jak głębsze samopoznanie, wzrost poczucia własnej wartości, wzrost poczucia własnej skuteczności, lepsze radzenie sobie ze stresem i emocjami, rozwijanie kreatywności, zdobywanie umiejętności relaksacji czy budowania dających satysfakcję relacji interpersonalnych.

Program szkolenia:

 

1. Samopoznanie

Podczas warsztatu zostaną przedstawione zastosowania arteterapii w różnych grupach docelowych, ćwiczenia wprowadzające – służące integracji grupy oraz ćwiczenia dające pełniejszy wgląd we własną osobowość.

2. Poczucie własnej wartości

Na tych zajęciach skupimy się na technikach, które pomagają odkrywać nasze mocne strony, nasze umiejętności, talenty, to, co sprawia nam radość, to, z czego jesteśmy dumni, które pozwalają nam w twórczy sposób rozmawiać o naszych sukcesach.

3. Smaki i zapachy w arteterapii

Co mówią nam te dwa zmysły, które często lekceważymy, które wydają nam się znacznie mniej ważne niż wzrok czy słuch? Podczas warsztatu spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania: Co zmienia się, kiedy kierujemy swoją uważność na smak i zapach? Jakie są smaki i zapachy mojego życia?

4. Pamiętnik artystyczny

Poznamy metodę pracy z własną biografią, ze wspomnieniami, pozwalającą spojrzeć na swoją przeszłość z miejsca, w którym teraz jesteśmy, a także nauczymy się, jak wykorzystywać pamiętnik artystyczny w codziennej pracy.

Można uczestniczyć w całym szkoleniu lub tylko w wybranych / wybranej 2-godzinnej części.

Miejsce: ul. Byczyńska 7, Poznań
Prowadzą: trenerzy Pracowni Kreska – psychologowie, psychoterapeuci, pedagodzy

Jeśli jesteś zainteresowana/y tym tematem, skontaktuj się z nami – poinformujemy Cię, kiedy odbywa się kolejny warsztat.

Cena obejmuje:

  • uczestnictwo w szkoleniu,
  • materiały plastyczne potrzebne do zajęć,
  • zaświadczenie o udziale w szkoleniu,
  • kawę, herbatę, wodę, drobny poczęstunek,
  • liczne, ciekawe materiały zawierające gotowe ćwiczenia do wykorzystania w pracy.

Dla osób, którym nie odpowiada termin lub wolą pracować indywidualnie, mamy możliwość indywidualnego szkolenia z tego tematu.
Indywidualne szkolenie trwa 2 godziny, koszt 1 godziny: 150-200zł (w zależności od terapeuty).

Zapisy:
biuro@pracowniakreska.com
tel: 518 847 434

lista warsztatów