Pomoc w małżeństwie – terapia dla par Poznań

Konflikt, zdrada, wypalenie, brak komunikacji – przyczyny kryzysu w związku są zróżnicowane i bardzo indywidualne. Dlatego wsparcie psychoterapeuty opiera się w znacznym stopniu na dialogu – rozpoznaniu problemów i pogłębionej analizie emocji, panujących między partnerami w związku. Zastanawiasz się, co może dać Ci terapia par? Poznań jest siedzibą zespołu doświadczonych specjalistów z Pracowni Rozwoju Osobistego Kreska, którzy specjalizują się w psychoterapii i rozwiązywaniu problemów małżeńskich na każdym etapie trwania związku.

Terapia dla par – Poznań. Dlaczego warto?

Terapia dla par – Poznań – może być impulsem, który pobudzi partnerów do działania, pomoże zrozumieć siebie nawzajem, złagodzi ból, towarzyszący kryzysowi lub pomoże pogodzić się ze stratą pewnych emocji, na rzecz wypracowania przyjaźni lub rozstania w zgodzie. Psychoterapia par w Pracowni Kreska Poznań nie musi być ostatnią deską ratunku. Zawalcz o swój związek, gdy tylko zauważysz, że coś jest nie tak. Wystarczy, że umówisz się na pierwszą konsultację ze specjalistą i porozmawiasz o tym, co sprawia Ci ból. Psychoterapia małżeńska Poznań? Wybierz Pracownię Rozwoju Osobistego Kreska.

 

Terapia par Poznań – ostatnia deska ratunku czy wsparcie w kryzysie?

Kiedy warto zgłosić się na terapię dla par i na czym ona polega? Na start potrzebna jest wspólna motywacja – chęć partnerów, żeby naprawić związek, zacząć ponownie cieszyć się z bycia razem, zrozumieć, co się stało i jakie kroki podjąć, żeby wrócić na dobre tory. Psychoterapia małżeńska w Pracowni Kreska Poznań sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy frustracja w związku staje się nie do zniesienia. Przyczyny tej frustracji, stresu i cierpienia mogą być różne. 

terapia dla par

Najczęściej konflikty w związku lub małżeństwie pojawiają się w wyniku:

  • nadmiernej zazdrości jednego z partnerów,
  • nadopiekuńczości jednego z partnerów,
  • odmiennego rozumienia ról w związku lub rodzinie,
  • braku pożycia małżeńskiego,
  • braku umiejętności skutecznego porozumiewania się,
  • poczucia samotności i bezsilności.

Pamiętaj, że każdy związek jest inny i nie ma jednego, uniwersalnego schematu rozumienia waszych problemów oraz ich rozwiązywania. Dlatego tak ważne jest skorzystanie z pomocy psychologicznej, gdy wszystko inne zawodzi.

 

Psychoterapia par Poznań – jak walczyć o zdrowe małżeństwo?

Jak wygląda pierwsza wizyta na terapii małżeńskiej? Podczas sesji terapeutycznej psychoterapeuta będzie stosował metodę poznawczo-behawioralną, która polega m.in. na:

  • wysłuchaniu partnerów,
  • ustaleniu celu spotkań,
  • rozpoznaniu przyczyn zachowań i emocji,
  • przestawieniu technik, które pozwalają samodzielnie pracować nad związkiem w gabinecie oraz poza nim.

Podczas trwania terapii wspólnie przetestujecie kilka sposobów na skuteczną komunikację, która nie powoduje konfliktów i doskonale sprawdza się w waszym przypadku. Szczera rozmowa jest podstawą terapii. Dzięki niej udaje się przybliżyć nawet najbardziej oddalonych od siebie partnerów.

Psychoterapia par – Poznań – to czas, który razem poświęcicie na to, żeby lepiej się zrozumieć. Psychoterapeuta podczas sesji zwróci również uwagę na komunikację niewerbalną, dzięki czemu przekaże wam informację zwrotną na temat – często nieuświadomionych – symptomów problemu. Wspólna droga przez życie często bywa wyboista. Dzięki pielęgnacji dobrych nawyków i wytrwałości w dążeniu do szczęścia możecie jednak odbudować to, co zostało zapomniane. Terapia małżeńska Poznań – Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska – to wasz sposób na naprawę związku.

 

Jak wygląda terapia małżeńska – Poznań?

Prowadzona w Pracowni Rozwoju Osobistego Kreska Poznań terapia małżeńska odbywa się w formie rozmowy terapeuty z parą w bezpiecznej, intymnej i pełnej akceptacji przestrzeni. Podczas sesji terapeutycznych poruszane są najistotniejsze dla partnerów tematy, związane m.in. z napotkanymi problemami i towarzyszącymi im emocjami. Dzięki szczerej rozmowie, moderowanej przez doświadczonego psychoterapeutę, para może odkryć, co jest źródłem konfliktów lub wypalenia, co łączy i dzieli partnerów, co jest ważne dla każdego z nich, jakie są nadzieje i plany.

Psychoterapia par w Pracowni Kreska Poznań to okazja do wyrażenia swoich potrzeb i emocji w sposób asertywny, nie raniąc drugiej osoby, nie naruszając jej granic, a z drugiej strony to sposób na naukę aktywnego słuchania. DIalog jest przecież źródłem porozumienia. Rolą psychoterapeuty, który obserwuje proces porozumiewania się pary, także za pomocą sygnałów niewerbalnych, jest próba adekwatnego zdefiniowania problemów, występujących w związku dwojga ludzi, a także znalezienie sposobów na poprawę relacji między partnerami.

Wspólna droga do szczęścia w małżeństwie nie jest łatwa. Wymaga zaangażowania i zrozumienia, czym jest rodzina, jakie wartości są potrzebne, aby budować zdrową przestrzeń do jej rozwoju i radości każdego z jej członków. Umiejętność dbania o zaspokajanie potrzeb partnera, słuchania, wybaczania i wspierania z różnych powodów zostaje zachwiane, a wtedy z pomocą przychodzi psychoterapia par. Poznań z zespołem doświadczonych ekspertów Pracowni Kreska sprawi, że troska o związek stanie się ukierunkowana na jeden cel – Wasze szczęście.

 

Ile trwa dla par w Poznaniu i jakie są jej efekty?

Kilkanaście sesji terapeutycznych z doświadczonym ekspertem z Pracowni Kreska w Poznaniu powinno wystarczyć, aby terapia dla par przyniosła zadowalające efekty. Terapia trwa kilkanaście – kilkadziesiąt sesji, czas trwania 1 sesji to 50 min. Ich częstotliwość zależy nie tylko od wskazań psychoterapeuty, ale również od potrzeb partnerów. Początki bywają trudne, ale skoro już udało Wam się dotrzeć do etapu poszukiwania pomocy i otwartości na wsparcie osoby trzeciej, która z racji swojej wiedzy i doświadczenia, skutecznie pomaga uporać się z burzą emocji lub stagnacją w związku, to znaczy, że jesteście na dobrej drodze do znalezienia rozwiązania Waszych problemów.

Specjaliści coraz częściej podkreślają, że w przypadku terapii rodzinnych i z zakresu wspierania rozwoju małżonków, od których w znacznej mierze zależy szczęście tej podstawowej komórki społecznej, znacznie lepsze rezultaty osiąga się dzięki skupieniu się na budowaniu odporności rodzinywobec przeciwności losu niż na czynnikach zagrażających czy dezorganizujących rodzinę. Jednym słowem – profilaktyka jest bardzo ważna. Zanim dojdzie do poważnego załamania w Twoim związku lub rodzinie, podejmij próbę szczerych rozmów.

Terapia dla par w Pracowni Kreska Poznań to możliwość zadbania o Wasz związek na każdym etapie jego rozwoju. Zmieniamy się, zmienia się nasze otoczenie, mnożą się problemy zawodowe i w sferze emocjonalnej, a do tego zaczyna nam czegoś brakować w związku. To sygnały, których nie warto lekceważyć i z wyprzedzeniem ruszyć na pomoc swojemu małżeństwu.

Psychoterapia małżeńska – Poznań – w Pracownik Rozwoju Osobistego Kreska jest odpowiedzią na Wasze potrzeby. Razem możemy zadbać o Wasze szczęście!