Pomoc w małżeństwie – terapia dla par Poznań

Konflikt, zdrada, wypalenie, brak komunikacji – przyczyny kryzysu w związku są zróżnicowane i bardzo indywidualne. Dlatego wsparcie psychoterapeuty opiera się w znacznym stopniu na dialogu – rozpoznaniu problemów i pogłębionej analizie emocji, panujących między partnerami w związku. Zastanawiasz się, co może dać Ci terapia par? Poznań jest siedzibą zespołu doświadczonych specjalistów z Pracowni Rozwoju Osobistego Kreska, którzy specjalizują się w psychoterapii i rozwiązywaniu problemów małżeńskich na każdym etapie trwania związku.

Terapia dla par – Poznań – może być impulsem, który pobudzi partnerów do działania, pomoże zrozumieć siebie nawzajem, złagodzi ból, towarzyszący kryzysowi lub pomoże pogodzić się ze stratą pewnych emocji, na rzecz wypracowania przyjaźni lub rozstania w zgodzie. Psychoterapia par w Pracowni Kreska Poznań nie musi być ostatnią deską ratunku. Zawalcz o swój związek, gdy tylko zauważysz, że coś jest nie tak. Wystarczy, że umówisz się na pierwszą konsultację ze specjalistą i porozmawiasz o tym, co sprawia Ci ból. Psychoterapia małżeńska Poznań? Wybierz Pracownię Rozwoju Osobistego Kreska.

 

Terapia par Poznań – ostatnia deska ratunku czy wsparcie w kryzysie?

Kiedy warto zgłosić się na terapię dla par i na czym ona polega? Na start potrzebna jest wspólna motywacja – chęć partnerów, żeby naprawić związek, zacząć ponownie cieszyć się z bycia razem, zrozumieć, co się stało i jakie kroki podjąć, żeby wrócić na dobre tory. Psychoterapia małżeńska w Pracowni Kreska Poznań sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy frustracja w związku staje się nie do zniesienia. Przyczyny tej frustracji, stresu i cierpienia mogą być różne. 

terapia dla par

Najczęściej konflikty w związku lub małżeństwie pojawiają się w wyniku:

  • nadmiernej zazdrości jednego z partnerów,
  • nadopiekuńczości jednego z partnerów,
  • odmiennego rozumienia ról w związku lub rodzinie,
  • braku pożycia małżeńskiego,
  • braku umiejętności skutecznego porozumiewania się,
  • poczucia samotności i bezsilności.

Pamiętaj, że każdy związek jest inny i nie ma jednego, uniwersalnego schematu rozumienia waszych problemów oraz ich rozwiązywania. Dlatego tak ważne jest skorzystanie z pomocy psychologicznej, gdy wszystko inne zawodzi.

Psychoterapia par Poznań – jak walczyć o zdrowe małżeństwo?

Jak wygląda pierwsza wizyta na terapii małżeńskiej? Podczas sesji terapeutycznej psychoterapeuta będzie stosował metodę poznawczo-behawioralną, która polega m.in. na:

  • wysłuchaniu partnerów,
  • ustaleniu celu spotkań,
  • rozpoznaniu przyczyn zachowań i emocji,
  • przestawieniu technik, które pozwalają samodzielnie pracować nad związkiem w gabinecie oraz poza nim.

Podczas trwania terapii wspólnie przetestujecie kilka sposobów na skuteczną komunikację, która nie powoduje konfliktów i doskonale sprawdza się w waszym przypadku. Szczera rozmowa jest podstawą terapii. Dzięki niej udaje się przybliżyć nawet najbardziej oddalonych od siebie partnerów.

Psychoterapia par – Poznań – to czas, który razem poświęcicie na to, żeby lepiej się zrozumieć. Psychoterapeuta podczas sesji zwróci również uwagę na komunikację niewerbalną, dzięki czemu przekaże wam informację zwrotną na temat – często nieuświadomionych – symptomów problemu. Wspólna droga przez życie często bywa wyboista. Dzięki pielęgnacji dobrych nawyków i wytrwałości w dążeniu do szczęścia możecie jednak odbudować to, co zostało zapomniane. Terapia małżeńska Poznań – Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska – to wasz sposób na naprawę związku.